2018 FUTSAL PLAY-OFFS
Winter Futsal Training Program Concludes Feb 24-25 w/ Play-Offs
The 2017-18 Winter Futsal Program which began in December with a training phase, transitioned to a scrimmage and then game phase, wrapped up the weekend of February 24 and February 25 on the campus of ORU with the Futsal Play-Offs.
Teams were paired into single elmination games based on results from 6 regular season games, which were played following intra-squad scrimmages and 3 lead up training sessions.
Here are the results:
FUTSAL PLAY-OFF SCHEDULE BELOW:
SATURDAY, FEB 24th
WSA 00B White WSA 01B Red Semi A 18B 11:00 AM Court #2
WSA 01B White Myanmar FC 18 Semi B 18B 11:00 AM Court #3
Semi A 18A Winner Semi A 18B Winner FINAL 18B 1:15 PM Court #3
WSA 03B Blue II Lan 03 Semi A 1 15B 10:15 AM Court #4
WSA 03B Blue I Winner Semi A1 15B FINAL 15B 1:15 PM Court #4
WSA 02B Red I WSA 01B Blue I Quarter 16B 10:15 AM Court #2
WSA 02B Red II WSA 01B Blue II Semi A2 16B 11:00 AM Court #4
Myanmar FC 16's Winner Quarter 16B Semi A 1 16B 11:45 AM Court #4
Semi A 1 16B Winner Semi A2 16B Winner FINAL 2:00 PM Court #2
WSA 04B Black II WSA 05B White II Qu #1 14B 8:45 AM Court #3
WSA 05B White I WSA 04B Red II Qu #2 14B 8:45 AM Court #4
WSA 04B Black I Winner Qu #1 Semi #1 14B 10:15 AM Court #1
WSA 04B Red I Winner Qu #2 Semi #2 14B 11:00 AM Court #1
Semi #1 14B Winner Semi #2 14B Winner FINAL 14B 2:00 PM Court #3
WSA 05B Blue I WSA 06B Blue Qu #1 13B 9:30 AM Court #3
WSA 05B Blue II WSA 06B Red II Semi #1 13B 11:45 AM Court #2
WSA 06B Red I Winner Qu #1 13B Semi #2 13B 12:30 PM Court #2
Semi #1 13B Semi #2 13B FINAL 13B 2:00 PM Court #4
WSA 00G Red WSA 02G Red FINAL 19G 2:45 PM Court #2
WSA 03G Blue I WSA 03G Red II QU #1 15G 8:45 AM Court #1
WSA 03G Blue II OPEN WSA 03G White II QU #2 15G 9:30 AM Court #2
WSA 03G White I BYE QU #3 15G 8:45 AM Court #2
WSA 04G Black WSA 03G Red II QU #4 15G 9:30 AM Court #1
QU #1 15G Winner QU #4 15G Winner SEMI #1 15G 11:45 AM Court #3
QU #2 15G QU #3 15G SEMI #2 15G 12:30 PM Court #4
SEMI #1 15G SEMI #2 15G FINAL 15G 2:45 PM Court #3
WSA 04 G Red II WSA 05G Red I Qu #2 14G 9:30 AM Court #4
WSA 04G White I WSA 05G Red II Qu #1 14G 10:15 AM Court #3
WSA 04G Red I Winner Qu #1 14G Semi #1 14G 12:30 PM Court #3
WSA 04G North Winner Qu #2 14G Semi #2 14G 1:15 PM Court #2
Semi #1 14G Winner Semi #2 14G Winner FINAL 14G 2:45 PM Court #4
SUNDAY, FEB 25th
WSA 07B North WSA 07B Blue Semi #1 12B 11:45 AM Court #3
WSA 07B Red I Winner Semi #1 12B FINAL 1:15 PM Court #3
WSA 08B Red WSA 09B Red FINAL 10B 2:30 PM Court #3
WSA 07G Blue II WSA 07G Blue I Qu #1 11G 11:00 AM Court #2
WSA 07G Red WSA 06G Blue Qu #2 11G 11:45 AM Court #2
WSA 06G North Winner Qu #1 11G Semi #1 11G 12:30 PM Court #3
WSA 07G North Winner Qu #2 11G Semi #2 11G 1:15 PM Court #2
Semi #1 11G Winner Semi #2 11G Winner FINAL 11G 2:30 PM Court #4
WSA 08G Red I WSA 09G Red II Semi #1 10G 11:00 AM Court #1
WSA 08G Red II WSA 09G Red I Semi #2 10G 11:45 AM Court #1
Semi #1 10G Winner Semi #2 10G Winner FINAL 1:15 PM Court #4
WSA 2012B Shaughnessy WSA 2011 Girls Semi #1 7Coed 12:30 PM Court #1
WSA 2011B Shaughnessy Winner Semi #1 7Coed FINAL 7 Coed 2:00 PM Court #3
Boulder FK 2011B WSA 2010B I Semi #1 7B 11:00 AM Court #4
WSA 2010B II Winner Semi #1 7B FINAL 7B 12:30 PM Court #2